Žít v manželství přináší výhody, stejně i nevýhody. Manželé společně sdílejí mnoho práv a povinností, což je předurčuje k využívání speciálních služeb. Mnoho společností dnes nabízí půjčky určené právě pro manželů, které jsou svými podmínkami výhodné a právě proto lákavé. Manželská půjčka je přednostně určena manželem, kteří si důvěřují a vědí, že se chtějí na takových rozhodnutích podílet společně. Mnoho společností totiž poskytuje půjčky manželům na principu vzájemného si ručení.

Půjčka až 250 000 Kč na cokoliv pro každého

To znamená, že žena si například vezme půjčku a její manžel jí půjde ručit nebo naopak. Takové půjčky poskytují nebankovní subjekty a výhodou půjčky je hlavně její bezúčelové použití. Kromě toho se na takové půjčky, ani v případě nebankovních společností, nevztahuje velmi vysoký úrok, což také přidává půjčce na atraktivitě. Speciálním případem manželské půjčky je půjčka mladomanželské. Taková půjčka, jak je z názvu zřejmé, je určena hlavně mladým párům, kdy věk partnerů nepřesáhl 35 let a manželství netrvá více než dva roky. Tento druh půjčky poskytují také banky a proto je při nich vyšší jistotu.

Půjčka pro mladé rodiny

Výhodou takovéto půjčky je kromě neúčelového použití i nízký úrok, při kterém mohou manželé dosáhnout v některých případech snížení i o 4,5%, protože na půjčku lze uplatnit příspěvek od státu, i příspěvek od banky. Kromě toho si mohou manželé nastavit výši splátek, která jim bude nejlépe vyhovovat. Manželství s sebou přináší kromě radostí i mnoho povinností. Pokud však mohou manželé získat výhodnější úvěr, ať už formou mladomanželské půjčky nebo půjčky pro manžele každého věku, měli by tuto možnost využít. Není totiž důvod platit více, než je nutné.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…