Drtivou většinu půjček lze dnes vyřídit přes internet, již není nutné chodit na pobočky nebo někam telefonovat. Online půjčky jsou dnes naprosto běžné a drtivá většina poskytovatelů (jak bankovních, tak nebankovních) nabízí možnost vyřízení žádosti přes internet. Ne vždy ale musí být celý proces jednoduchý a hlavně, ne vždy je jasné jaké informace od vás bude poskytovatel vyžadovat. Připravili jsme proto sérii článků kde popisujeme všechny kroky u jednotlivých společností.

Formulář na jednu stránku, ale i na čtyři

Každá společnost má svůj vlastní formulář skrze který lze podat nezávaznou poptávku půjčky. U některých společností stačí vyplnit pouze jednu stránku, některé ale mají formulář rozdělen třeba i do čtyř kroků. Liší sa samozřejmě také rozsah informací, které poskytovatel vyžaduje. Je běžné, že kromě kontaktních informací a informací o finančním příjmu je nutné – zejména u větších půjček – doložit také informace o trvalém pobytu, možných dluzích a exekucích.Nevíte si rady? Využijte klientský servis

Všichni prověření poskytovatelé nabízí klientský servis, kam můžete před, ale i v průběhu vyplňování žádosti, zavolat a poradit se pokud vám není něco jasné. Pamatujte, že vždy je lepší se na všechno dopředu zeptat. Každou žádost o půjčku si dopředu dobře rozmyslete (je opravdu nutné se peníze půjčovat a nepůjčí mi někdo v rodině nebo ze známých?) a i nezávaznou poptávku vyplňujte s chladnou hlavou a rozmyslem.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…