21.5.2016 byl poslední den, kdy Kouzelná půjčka poskytovala žadatelům půjčky. Po necelých pěti letech na českém nebankovním trhu se společnost Kouzelná půjčka s.r.o. rozhodla ukončit svou činnost. Co to znamená pro stávající klienty a jaké jsou alternativy?

Rychlá půjčka až 50 000 Kč na cokoliv

Kouzelná půjčka nabízela rychlou online půjčku až 50 000 Kč bez nutnosti dokládat účel (peníze tedy bylo možné libovolně použít na cokoliv). Výhodou každopádně bylo vyřízení žádosti 100% přes internet, bez složitého a zdlouhavého papírování a také s možností individuálního splátkového kalendáře. Kouzelná půjčka byla dostupná také pro žadatele ve zkušební době. Pro nové klienty bylo k dispozici až 10 000 Kč, což je částka kterou nabízí například CreditAir a rozhodně se tím Kouzelná půjčka řadila k nadprůměru.

Úroky byly neúměrně vysoké!

Nevýhod ovšem Kouzelná půjčka rovněž měla dost. Předně, vysoké úroky, RPSN se běžně pohybovala v řádu tisíců procent a více. Půjčka rozhodně patřila mezi drahé a ačkoliv poskytovatel údajně vyřizoval vyšší desítky žádostí denně, naše doporučení Kouzelná půjčka nikdy nezískala. Na nebankovním trhu a v segmentu mikropůjček obzvlášť byla konkurence nebývale vysoká. Rovněž schvalovatelnost žádostí byla bohužel vysoce podprůměrná. Stejně kritický názor zastával i nezávislý srovnávač půjček OKfin.cz.

Co když mám již půjčku?

Pokud máte aktuálně půjčku u této společnosti, vůbec nic se pro vás nemění. Půjčku budete nadále splácet tak jak máte sjednáno, řešit můžete i otázku prodloužení doby splatnosti atd. Všechny smlouvy a závazky tedy normálně běží dál. Jediný rozdíl tedy je, že poskytovatel už nenabízí peníze novým návštěvníkům.

Půjčka až 50 000 Kč – kde si půjčit?

Nabídek online půjček 50 000 Kč je v našem katalogu více než dost — vybírat tedy máte z čeho. Rozhodně však zvažte dobu splatnosti, čím delší bude, tím nižší bude vaše měsíční splátka (ale tím více také přeplatíte). Zjistěte si (jako vždy) možnosti prodloužení doby splatnosti, případně odkladu splátek. Stranou nenechte také méně příjmenou část každé půjčky – poplatky za pozdní splacení a výši možných sankcí. 50 000 Kč už je částka, za kterou se dá koupit mnoho věcí, zároveň ale také může žadatele dostat do potíží.

Doporučené nebankovní půjčkyAutor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…