Úvěr Zaplo patří mezi nejoblíbenější mikropůjčky v Česku. Nyní její provozovatel, společnost Zaplo Finance s.r.o. přivádí na trh ještě druhý svůj produkt. Jmenuje se Zaplo na splátky a poskytovatel s ním míří na trh dlouhodobějších úvěrů. Jaká je jeho přímá konkurence a dokáže si najít své místo na stále ještě přeplněném nebankovním trhu?

Flexibilní půjčka Kimbi

Kimbi se chlubí svou flexibilností. Půjčit si lze 10 000 Kč a 60 000 Kč a doba splatnosti je volitelná 3 měsíce až 24 měsíců. V prvním kroku si ale žadatel vedle půjčované částky volí výši měsíční splátky (doba splatnosti a všechny ostatní parametry se teprve poté dopočítají). Výhoda tkví v tom, že klient si sám nastaví, kolik může a chce každý měsíc splácet. Pokud by nebyl spokojený, může si navýšit úvěrovou částku, změnit výši splátky, anebo úvěr předčasně zcela splatit. Svůj úvěrový účet navíc může sledovat nejen z klasického počítače, ale třeba také přes tablet nebo mobilní telefon. Kimbi je zkrátka moderní půjčka.

Výhody a nevýhody Kimbi.cz půjčky

  • Možnost půjčit si až 60 000 Kč na 24 měsíců
  • Rozumná výše RPSN (zhruba nebankovní průměr ve své kategorii)
  • Jistota solidní schvalovatelnosti a rychlost vyřízení (vlastní účty v 6 bankách)
  • Záazemí silné a stabilní společnosti Zaplo Finance s.r.o.

A nedostatky?

  • Jedná se o nový produkt, zatím pouze minimum recenzí a zkušeností od klientů
  • RPSN by přecijen mohlo být nižší (na trhu jsou levnější, ale i dražší úvěry)

Půjčka 20 000 Kč jen za 1944 Kč měsíčně

Kimbi půjčka se může hodit na výdaje spojené s domácností. Koupě nové televize, oprava rozbité pračky, ale i nákup ojetého automobilu? Zde všude se může Zaplo půjčka na splátky docela dobře hodit. Díky dostatečné době splatnosti lze „srazit“ jednotlivé měsíční splátky na rozumnou výšku. RPSN by ale mohlo být nižší, začíná totiž na hranici 78,90 % p.a. Jako ilustrativní příklad Kimbi půjčky zvolme úvěr 30 000 Kč na dobu 12 měsíců. Z kalkulačky na webu vyplývá, že klient by formou měsíční splátky ve výši 3492 Kč při RPSN 91,30 % p.a. zaplatil celkem 41 898 Kč. Je to hodně, nebo málo? Ve svém segmentu se jedná spíše o průměr, záleží tak na rozhodnutí každého zájemce. Kimbi ale určitě dokáže zaujmout rychlostí vyřízení a dostupností i pro žadatele s negativním záznamem v registru dlužníků.

Další články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…