Naprostá většina půjček, které lze vyřídit a sjednat přes internet je vyplácena klasicky bankovním převodem na účet. Hotovostních půjček je v nabídce výrazně menší podíl, přesto ale existují a těší se poměrně vysokému zájmu. Na našem portálu patří mezi 3 nejvyhledávanější kategorie. Jaká je aktuální nabídka a kde si lze půjčit „na ruku“?

Půjčky vyplácené v hotovosti na ruku

Předně je třeba poznamenat, že půjčky vyplácené v hotovosti jsou doménou pouze nebankovních poskytovatelů půjček. V bankách tento produkt v podstatě nenajdete, tam se setkáte pouze s bezhotovostním vyplácením půjček – některé banky navíc ještě požadují, abyste měli bankovní účet u nich.

Výhody hotovostních půjček

  • Nepotřebujete vlastní bankovní účet
  • Peníze vám jsou doručeny až domů, nebo si je vyzvednete
  • Peníze je možné v některých případech získat i během víkendů
  • Osobnější kontakt s poskytovatelem, nebo obchodním zástupcem

Nevýhody půjček vyplácených hotově

  • Vyplacení peněz může být pomalější, než bankovním převodem
  • Půjčky vyplácené z rukou obchodního zástupce bývají dražší (vyšší náklady)

Zaplo.cz – peníze na prodejnách GECO

Zaplo je nejúspěšnější malá půjčka v České republice. Díky televizním reklamám, ale i dobrým recenzím klientů se již delší dobu těší vysoké popularitě. Ještě do nedávna byla vyplácena pouze bezhotovostně, ale díky spolupráci s prodejnami Geco je nyní možné získat peníze i v hotovosti. Stačí vyplnit online žádost a v kiosku na prodejně zadat kontrolní kód, peníze pak vyplatí obsluha prodejny. Výhodou je možnost získat peníze v hotovosti i přes víkend a rovněž fakt, že hotovostní půjčka není dražší, než klasická. Platí navíc i nadále nabídka první bezúročné půjčky.

Prodejny GECO a půjčka Zaplo

Parametry hotovostní půjčky Zaplo

Smart půjčka – peníze až k vám domů

Smart půjčka má vlastní síť obchodních zástupců po celé ČR, jedná se o model půjčky vyplácené přímo u klienta doma a to právě díky širokému pokrytí republiky spolupracovníky. Smart půjčka může být zajímavá svou dlouhou dobou splatnosti, konkrétně 13 respektive 16 měsíců. Přičemž si lze hotově zapůjčit až 70 000 Kč. Výhodou je rychlé vyřízení i diskrétnost, nevýhodou absence online kalkulačky na webu. Konkrétní nabídku úvěru tak zájemce získá až z rukou vyškoleného zástupce. Dlouhá doba splatnosti nemusí vyhovovat každému (zejména pokud si chce půjčit pouze pár tisíc před výplatou, tehdy je vhodnější zvolit jiný produkt). Jinak se ale Smart půjčka (stejně jako Zaplo) chlubí velmi solidní schvalovatelností žádostí.

www.smartpujcka.cz

Parametry Smart půjčky

Provident – peníze z rukou obchodního zástupce

Provident je asi nejznámějším poskytovatelem hotovostních půjček v Česku. Jakby také ne, svou pozici si buduje již od roku 1997. Nedávno prošel velkou změnou, jak úpravou identity, tak zejména nabídkou svých produktů (viz Velké změny u Provident půjčky). Hotovostní půjčka zůstala, jmenuje se nově Provident Zelená a nabízí až 90 000 Kč na ruku do tří dnů. Na výběr je týdenní, nebo měsíční splácení – 45, 60, 100 týdnů respektive 12, 18 a 24 měsíců. Bezhotovostní půjčka sice u Providentu vychází levněji, ale Provident má nejširší síť obchodních zástupců a nabízí vyplacení i během víkendů. Škoda tedy jen spíše průměrné schvalovatelnosti…

Další odkazy:

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…