Zima je tu co nevidět, a to značí pouze jediné. Pravidelné návštěvy horských středisek a rodinné dovolené v zasněžených kopcích. Každý si pravděpodobně moc dobře uvědomuje, že lyžování a snowboarding jsou do jisté míry adrenalinovými sporty, při kterých hrozí riziko poranění. A právě proti takovým situacím je třeba bojovat.

Užijte si lyžování s klidem…

Nikoliv však tím, že přestanete jezdit na hory, ale spíše vhodnou volbou cestovního pojištění. To v dnešní době není jen výsadou zahraničních cest, kde jde o naprostou povinnost, ale také cest tuzemských, kde si zvýšíte standard pojistných služeb.

Ujasněte si, kam pojedete a kde budete lyžovat

Hledáte cestovní pojištění na hory? Výběr by měl probíhat v několika fázích. Pomyslným odrazovým můstkem se pro vás stane konkrétní destinace, do níž se chystáte. Vybírat musíte produkt, jež se vztahuje právě na takové místo. Zamyslet byste se měli i nad tím, jaké zimní sporty vlastně budete provozovat. To je možná jedno z nejzásadnějších rozhodnutí vůbec. Je velký rozdíl, zda se budete věnovat rekreačnímu lyžování na vyznačených tratích nebo se vydáte do volné přírody užít si trochu freeridu. Proto vyhledávejte cestovní pojištění pokrývající vámi plánované činnosti. Zmínit můžete například tyto.

  • Vysokohorská turistika v konkrétní nadmořské výšce
  • Snowboarding a lyžování mimo vyhrazené tratě
  • Skikros
  • Akrobatické lyžování a mnohé další

Obezřetnost na první místě

Pokud na takový pojišťovací produkt narazíte, ještě nemáte vyhráno. Důkladně si pročtěte především pojistné podmínky, abyste vyloučili jakékoliv výjimky z pojištění, bývá jich obvykle mnoho. Ty by vás při zranění hlavně v zahraničí mohly velice mrzet, a hlavně přijít hodně draho. Ideální volbou jsou například balíčky cestovního pojištění zaměřené na dané destinace a sportovní zájmy. V nich obvykle naleznete všechno potřebné, včetně asistenčních služeb. Také u nich vyžadujte to nejlepší a nebojte se připlatit. Profesionální servis tohoto typu vám může přijít jednoduše vhod.

  • Pracovníci z asistence za vás vyřeší jazykovou bariéru v nastalé situaci
  • Domoci se můžete právního servisu při zastupování
  • Na asistenční služby se lze obracet 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu

Jak vypadá kvalitní cestovní pojištění na hory?

Jestliže nemáte zcela reálnou představu o tom, jak může vypadat takové cestovní pojištění na hory, nastíníme vám několik bodů, na nichž byste měli v každém případě lpět. Jsou to kupříkladu léčebné výlohy v minimální výši 1,5 mil. Kč. Ideální volbou je pojištění zavazadel, odpovědnosti ve vyšší míře, právní ochrany i pro případ neuskutečnění vaší dlouhodobě plánované cesty. Vedle již zmiňovaných asistenčních služeb je to také úrazové pojištění ve výši alespoň 200 000 Kč. Podle charakteru zimní dovolené je pak dobré přidávat další položky, jež budou z finančního hlediska krýt vaše každodenní zimní radovánky.

Srovnejte si několik cestovních pojištění naráz

Vzhledem k tomu, že na trhu existuje hned několik pojišťovacích společností, vyplatí se porovnat si nabídky alespoň několika z nich. Upřímně řečeno, čím větší množství jich je, tím výhodnější cenová kalkulace. K tomu vám mohou dopomoci internetové servery zaměřené na srovnání. Myslet byste při tom však neměli pouze na výslednou cenu za den, ale také výši finančních limitů a přidružené služby. Teprve pak naleznete ideální cestovní pojištění na hory šité přímo na míru.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…