Japonská půjčka nahrazuje od července 2015 půjčku Click Credit, která na český trh vstoupila jen o pár měsíců dříve. Stále ji fakticky poskytuje Home Credit a.s. (skrze společnost Click Credit s.r.o.). Kromě názvu, loga a webových stránek se ale toho změnilo víc. Něco k lepšímu, něco k mírně horšímu. Jaká je nová Japonská půjčka a platí pořád, že patří mezi nejvýhodnější půjčky před výplatou na českém trhu? Odpovíme v naší podrobné recenzi.

Rychlá Japonská půjčka

V minulosti jsme již sepsali detailní recenzi Click Credit půjčky, co přesně se od té doby změnilo? Předně vzrostla celková půjčka, kterou může žadatel získat. Nově lze získat první půjčku až 4999 Kč na 14 dní zdarma a opakovaná půjčka vzrostla až na 15 000 Kč na 30 dní (dříve pouze 5000 Kč). Přibyla také možnost půjčit si až 50 000 Kč na 12 měsíců, nabídka platí ale pouze pro stálé zákazníky.

Peníze na účet do 10 minut jinak zdarma?

Japonská půjčka nabízí garanci své rychlosti. Pokud vám peníze nebudou doručeny do 10 minut, získáte půjčku zdarma. To zní zajímavě, je však ale nutné připlatit si za volitelnou službu „Expres výplata“ a ta stojí 199 Kč. To atraktivnost této nabídky razantně sráží dolů, protože běžným bankovním převodem, který bude probíhat uvnitř banky peníze obdržíte pravděpodobně stejně rychle – a zdarma. Japonská půjčka má navíc své vlastní účty u Raiffeisen Bank, Fio banky, GE Money Bank, ČS, ČSOB, Unicredit Bank, ERA, KB a Sberbank. Expresní výplata tedy příliš velký smysl nedává, pokrytí bankovních účtu je tak jako tak nadprůměrné a peníze obdržíte velmi pravděpodobně velmi rychle i tak.

Logo Japonská půjčka

Novinky u Japonské půjčky

Ostatní novinky jsou méně příznivě, protože oproti nabídce, kterou dříve držel Click Credit jsou povětšinou méně výhodné. Je ale nutné poznamenat, že se jedná spíše o drobné korekce a půjčka stále patří mezi nejvýhodnější a nejférovější na českém nebankovním trhu! Takže, co se dále změnilo? 30 Kč za každých půjčených 1000 Kč zůstává (např. půjčka 3000 Kč tak stojí pouze 3099 Kč).

Vzrostl ale poplatek za odložení splátky z původních 30 Kč za každých 1000 Kč na 49 Kč, sankce pak vzrostla na 79 Kč za každou tisícikorunu s fixem na 799 Kč (stále dobré v porovnání s konkurencí). Možnost vyplacení peněz na terminálech SAZKA v hotovosti zůstává a rychlost vyřízení do jedné minuty také. Dá se tedy říct, že pro poctivě splácející je Japonská půjčka ještě přívětivější, pro ty jenž mají se splácením problémy ale pravidla lehce přitvrzuje.

Výhody Japonské půjčky

  • První půjčka až 4999 Kč na 14 zdarma
  • Možnost půjčit si až 15 000 Kč na 30 dní, nebo 50 000 Kč na 1 rok
  • Rychlost vyřízení žádosti do 1 minuty a převod peněz do 10 minut
  • Velmi nízké RPSN, přijatelné sankce a férovost

Nevýhody Japonské půjčky

  • Nutnost převést 1 Kč na účet poskytovatele kvůli ověření účtu
  • Nižší schvalovatelnost – půjčka není pro každého

Co je dobré vědět

Peníze mohu použít na cokoliv?
Ano, Japonská půjčka před výplatou je neúčelová.
Co musí splňovat žadatel o půjčku?
Věk min. 18 let, trvalý pobyt v České republice a občanský průkaz.
Jsou kontrolovány registry?
Ano, poskytovatel kontroluje registry dlužníků.
Musím dokládat svůj finanční příjem?
U půjčky do 4999 Kč nemusíte, u půjček vyšších ale může být doložení vyžadováno.
Je půjčka také pro cizince?
Ano, pokud mají trvalý pobyt na území České republiky.

Další zdroje:

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…