Fio banka je jednou z velice oblíbených bankovních institucí v Česku, která se za dobu své působnosti dostala k širokému portfoliu zákazníků především díky své nízkonákladovosti. Tato bankovní instituce však neusíná na vavřínech a prezentuje stále nové věci, což z ní mimochodem dělá velice silného hráče na trhu. Nebyla by to populární Fio banka, když by ani na konci letošního roku neoznámila několik lákavých novinek. My jsme vybrali dvě nejhlavnější týkající se dvou odlišných oblastí.

Novinky u FIO Banky

  • Kreditní karty
  • Investiční služby

Je libo kreditních karet pro podnikatele?

Kývete hlavou, že ano? Pak se těšte, že se tohoto úvěrového produktu velice brzy dočkáte. Zatím je v testovací fázi nabízen jen vybraným klientům, ale co nevidět bude dostupný naprosto všem. A to ve formě kreditní karty MasterCard. Její parametry budou více než zajímavé.

  • Bezúročné období až 45 dnů
  • Úvěr ve výši 5 000 Kč až 500 000 Kč
  • Předpokládaná úroková sazba cca 18 %

Ve prospěch nové kreditní karty pro podnikatele bude hovořit určitě až 10 bezplatných výběrů z vlastních bankomatů, ale také z těch cizích, kde zaplatíte maximálně 30 Kč. To však neplatí při utracené částce nad 4 000 Kč, tu dostanete zdarma. Ani v zahraničí vás tento platební nástroj nenechá na holičkách. Poplatek za výběr z bankomatu bude 50 Kč + 0,5 % z vybrané částky. Součástí kreditní karty bude program MasterCard Priceless Specials. To lze považovat za velkou výhodu. Právě z něho totiž budete moci čerpat řadu přínosných bonusů, slev a benefitů. Za zmínku stojí i ostatní parametry, jako je minimální splátka ve výši 500 Kč nebo možnost nastavení inkasa ve výši 100 % dlužné částky.

Investice do vlastních podílových fondů

Druhou plánovanou novinkou, která přijde na přetřes v prvním pololetí roku 2018 uděláme radost především těm, kdo u Fio banky s nadšením zhodnocují své úspory. Jsou to totiž investice do podílových fondů s odlišnou strategií, kde bude hrát prim hlavně Fio investiční společnost. I to je jedna ze změn. V tomto případě nebudete používat platformu e-Broker. Rozhodnete-li se investovat do podílových fondů, nabízí se vám hned tři typy strategií.

  • Konzervativní, kde narazíte hlavně na indexy.
  • Domácí, kde jednoznačně vedou tituly Erste Group, ČEZ, Komerční banka, MONETA Money Bank, Česká spořitelna a další.
  • Růstová zaměřená na Anadarko Petroleum, Edwards Lifesciences, Apple, apod.

Aby toho nebylo málo, měli byste vědět, že Fio banka vás co nevidět překvapí i vylepšeným mobilním bankovnictvím s řadou nových funkcí a možností platby přes Android Pay.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…