Cestovní pojištění je velice důležitou službou pro každého, kdo opouští území České republiky a vydává se do zahraničí. Tato služba vás primárně chrání před nečekanými výdaji za lékařské služby. Na ty se klasické zdravotní pojištění mimo ČR jednoduše nevztahuje. A nutno podotknout, že tyto výdaje mohou dosahovat opravdu vysokých částek v řádu desítek až stovek tisíc korun.

Pojištění studentů přes internet

Pokud jste dospělým člověkem, který jednou či dvakrát za rok vyráží na zahraniční dovolenou, je vše celkem zřejmé. Na požadovanou dobu si uzavřete cestovní pojištění přes web, jehož platnost končí vaším návratem. Jenže, co když si takové pojištění chtějí zařídit i studenti, jež pravidelně jezdí na stáže nebo dokonce na studijní výměnné pobyty?

Krátkodobé a dlouhodobé cestovní pojištění pro studenty

V první řadě je třeba zmínit, že pro studující mládež jsou připraveny nejenom speciální pojistné produkty lišící se tím, pro koho jsou primárně určeny. Rozdíly můžete najít také v délce trvání daného cestovního pojištění. Cestovní pojištění pro studenty lze volit na základě několika důležitých kritérií.

  • Vybírat si můžete mezi působností pojištění. Nejenom na celém území Evropy, ale i v dalších mimoevropských zemích, popřípadě po celém světě.
  • Mnohdy je třeba definovat si celkový počet výjezdů do zahraničí v daném roce. Vyřešit to lze tím, že si sjednáte cestovní pojištění s platností na 365 dnů v roce.

Na kolik vyjde cestovní pojištění pro studenty?

O nákladech za tuto službu do jisté míry rozhoduje fakt, jakých slev se student domůže. Slevy jsou oproti běžnému cestovnímu pojištění spojeny hlavně s vlastnictvím některé ze studentských karet. Mezi ty nejznámější patří:

  • ITIC
  • ISIC
  • ALIVE
  • IYTC

Po předložení všech potřebných dokumentů prokazujících studium se u základního cestovního pojištění můžete pohybovat od 20 Kč za den v Evropě a zhruba od 40 Kč za cestovní pojištění platné po celém světě. Při ročním pojištění startují ceny na hranici 3 000 Kč. Náklady na cestovní pojištění pro studenty se samozřejmě liší v závislosti na vašich požadavcích. Takže nejlevnější roční varianta od 3 00 Kč do 5 000 Kč se může rázem proměnit ve službu s náklady od 10 000 Kč do 12 000 Kč.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění pro studenty?

Když pomineme již zmiňovanou působnost v Evropě nebo ve světě, je to ještě několik dalších kritérií. Tím prvním je určitě krytí léčebných výloh. To se obvykle pohybuje od 50 milionů Kč a výše. Výjimkou například není cestovní pojištění pro studenty v krytím až 150 milionů Kč. Cenu ale ovlivňuje i řada ostatních faktorů.

  • Účel cesty do zahraničí
  • Připojištění rizikových sportovních aktivit
  • To, zda mají být pojištěny trvalé následky úrazu či převoz do České republiky
  • Nonstop asistenční služba v českém jazyce apod.

Cestovní pojištění pro studenty je stejně rozsáhlé a komplexní, jako cestovní pojištění pro běžné občany, jen v tomto případě se lze domoci zajímavějších cen. Ty mimochodem ovlivňuje i fakt, zda budete pojištění sjednávat online nebo na pobočce společnosti. Pokud se vydáte cestou internetové žádosti, máte možnost ušetřit až 10 % z celkové ceny.

Při výběru cestovního pojištění srovnejte více nabídek najednou

Jestliže hledáte výhodné cestovní pojištění pro studenty, vždy myslete na to, že k těm nejlepším cenám se dopracujete pouze díky porovnání vícero produktů najednou. K tomu dnes slouží speciální srovnávací servery, jež provedou všechnu práci za vás. Vy si pak dle zadaných kritérií a výsledné ceny zvolíte vybraný produkt a objednáte skrze internetovou žádost. Vhodným portálem, kde začít s porovnáváním nabídek je například www.srovnano.cz.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…