Cestovní pojištění by mělo být nepostradatelnou součástí každého, kdo se chce vydat za hranice České republiky. Ať už je to z důvodu relaxační dovolené, poznávacího zájezdu, pracovní schůzky nebo jediného oběda v restauraci. Pokud překročíte hranice Česka bez cestovního pojištění, vystavujete se riziku, že v případě potřeby zdravotního ošetření se vám taková cesta hodně prodraží.

Jak uzavřít pojištění ještě než vyrazíte do zahraničí

Obvykle jde o částky v řádu tisíců až desetitisíců, což je oproti nákladům na cestovní pojištění od 8 Kč na jediný den naprosto katastrofální cifra. I když má většina lidí zafixováno, že nesmí před odjezdem zapomenout sjednat cestovní pojištění, mnozí na tento úkol opomíjí a uvědomí si svoji chybu až těsně před odletem. I v takové situaci však nemusíte zoufat a rozhodně neodjíždějte bez potřebného pojištění.

Uzavřete cestovní pojištění na internetu

Ano, tento podtitulek je naprosto pravdivý. Cestovní pojištění můžete uzavřít během okamžiku stejně, jako když si kupujete oblečení v internetovém obchodě. V této souvislosti vám přineseme praktický tip. Využijte služeb srovnávacích portálů, které dokáží porovnat hned několik nabídek cestovního pojištění naráz a vy si vyberete tu, jež vám bude vyhovovat nejvíce. V okamžiku, kdy máte vybráno, stačí vyplnit jen několik základních údajů.

  • Osobní údaje v podobě jména a příjmení
  • Adresu trvalého pobytu
  • Rodné číslo
  • Destinaci, do které se chystáte, včetně délky pobytu

Následuje odeslání žádosti o cestovní pojištění a přesměrování na platební portál. Vzhledem k tomu, že potřebujete vyřídit cestovní pojištění obratem a vyrazit okamžitě na cestu, přijde tato metoda určitě vhod. Po úhradě obvykle obdržíte smlouvu a asistenční kartičku ihned do emailu. Takto to funguje pravděpodobně u všech pojišťoven na trhu, pouze snad AXA pojišťovna zahajuje platnost pojištění až čtyři hodiny po úhradě.

Vyberte si to správné cestovní pojištění

Při prohlížejí jednotlivých nabídek cestovního pojištění myslete také na to, za jakým účelem jedete za hranice ČR a co tam vlastně budete dělat. Narážíme především na milovníky adrenalinových sportů a podobných pohybových aktivit. Pak se určitě vyplatí připlatit si za nadstandard nebo připojištění pokrývající vybraný balíček služeb. Pro vás to bude náklad v řádu několika jednotek korun za den oproti tomu, co byste platili, kdyby se vám při takové činnosti opravdu něco stalo. Taková úspora zkrátka nestojí za to, ani to rozčarování kdy zjistíte, že jste se pojistili špatně. Cestovní pojištění online vám dnes může zachránit doslova dovolenou na poslední chvíli, a to díky bezpečným platebním systémům bank a platebním kartám, s nimiž za tyto služby zaplatíte ihned na internetu.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…