Chcete peníze na bydlení a rádi byste nedostatek financí řešili právě prostřednictvím hypotéky? Pak asi moc dobře víte, že úrok u hypoték neustále mírně stoupá a vy se jenom stěží u jakékoliv bankovní společnosti dostanete pod 2 %. Jenže, je tu jedna výjimka. Hypotéka s úrokem 1,12 %, což je na dnešní dobu víceméně bezkonkurenční nabídka. Vyvstává tedy otázka, u jaké banky se k takovým parametrům hypotéčního úvěru dostat? Odpověď vás možná překvapí.

Úvěr na bydlení pro mladé páry a rodiny

Takto nízký úrok totiž neobdržíte v žádné bance, nýbrž od státu. Ano tato hypotéka pro mladé je aktuálně nabízena v rámci speciálního programu určeného pro financování bydlení. Celkový objem dostupných peněžních prostředků byl na začátku 600 milionů korun. A právě od 15.8.2018 je možné podávat první žádosti. Z fondu ubyla minimálně polovina, ale stále máte možnost získat úvěr s tak nízkým úrokem. Pojďme si tedy tuto státní hypotéku představit trochu podrobněji, ať máte informace o tom, zda na ni můžete také dosáhnout a jestli je určena zrovna vám samotným.

K čemu slouží hypotéka s úrokem 1,12 %?

Jak už jsme z části prozradili v úvodu tohoto článku, státní hypotéka slouží primárně pro financování bydlení. To znamená, že vám v žádném případě nebude schválena kvůli tomu, abyste si za ní koupili nové vozidlo či cokoliv jiného. Využít ji můžete jen k několika věcem:

Peníze nejsou pro každého

V průběhu článku zazněla také zmínka o tom, že hypotéka je určena pro mladé lidi. Z toho tedy logicky vyplývá, že tento finanční produkt nemůže využít každý. Maximální věková hranice je stanovena ve výši 36 let. A to platí nejenom pro manžele, ale i samostatné žadatele. V tomto směru je třeba zmínit ještě několik upřesňujících informací:

  • Hypotéka je pro bezdětné manžele
  • Využít ji mohou registrovaní partneři
  • Mladí rodiče mohou mít dítě do věku 6 let
  • Věková hranice 6 let dítěte platí také pro samoživitele

Kolik peněz můžete získat?

Státní hypotéka pro mladé s úrokem 1,12 % je každopádně omezena z pohledu maximální dostupné částky. Jednoduše řečeno, nemůžete si říci o 10 000 000 Kč na luxusní dům. Tak tento státní systém rozhodně nefunguje. V závislosti na vaší celkové bonitě jsou stanoveny maximální limity.

  • Bytová jednotka až 1 200 000 Kč
  • Rodinný dům až 2 000 000 Kč

Počítat však musíte s tím, že taková suma není poskytována v plné výši ceny objektu, ale představuje 80 % z hodnoty nemovitosti. Takže je třeba počítat s tím, že musíte mít naspořeno alespoň 20 % z ceny domu či bytu.

Požádejte o hypotéku třemi odlišnými způsoby

Jestliže vás výše uvedená státní nabídka zaujala a splňujete prezentované podmínky, pak je lepší neotálet a říci si o hypotéční úvěr, jež je spojen nejenom se zárukou samotného státu, ale hlavně s garancí úrokové sazby 1,12 %. Využít k tomu lze odlišné komunikační kanály.

  • Osobní předání na ministerstvu
  • Zaslání obálky poštou, která musí být nadepsána „Program pro mladé“
  • Poslání elektronickou cestou, a to pouze prostřednictvím datové schránky

Pokud nemáte žádné dluhy vůči státním subjektům, jakými jsou Celní správa, Finanční správa či Okresní správa sociálního zabezpečení, máte dostatečně velký příjem a jste schopni zajistit požadované dokumenty od nemovitosti, neváhejte s vyplněním žádosti.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…