Rok se s rokem sešel a před nedávnou dobou byl vyhodnocen další ročník oblíbené ankety Finanční produkt roku 2016. Ve své řadě již šesté klání, které má na svědomí internetový portál Finparáda.cz, respektive společnost Scott & Rose.

Nejlepší úvěry roku 2016

Ta na počátku všeho nastavila určitá rozhodující kritéria, podle nichž volí každoročně vítěze z několika finančních oblastí. Nestranný subjekt, jejž při svém hodnocení neopomíjí na žádné produkty současné doby, čímž přináší poměrně objektivní výsledky vypovídající o úspěších jednotlivých bank a rovněž nebankovních společností. Finanční produkty roku 2016 byly voleny v několika odlišných kategoriích. Od bankovních osobních účtů, přes spořicí účty, konsolidace půjček, životní pojištění, penzijní spoření, až po spotřebitelné účelové úvěry a mikropůjčky pocházející z nebankovního segmentu. My vám nyní přinášíme výsledky z následujících sfér.

Kdo ovládl bankovní segment?

V oblasti bankovních půjček, respektive spotřebitelských účelových úvěrů šlo o náročný boj mezi předními bankovními institucemi. Po důkladném hodnocení se pořadí prvních třech produktů ustálilo v následujícím pořadí:

  • UniCredit Bank PRESTO půjčka
  • Air Bank půjčka
  • ČSOB Flexi půjčka

PRESTO půjčka od UniCreditu se na první pozici objevila zejména proto, že svým klientům prezentuje nejnižší úrokovou sazbu započínající na hodnotě 5,6 %. Pakliže si k tomu připočtete možnost odkladu pěti splátek, maximální výši půjčky až 1 000 000 Kč a v podstatě žádnou povinnost z pohledu pojištění schopnosti splácet, vítěz byl jasný. Ani půjčka od Air Bank však nezaostávala, což dokazuje úrok od 6,9 %. Tato bankovní instituce vsází především na bezplatnost svých produktů, potažmo nulové poplatky za vyřízení, vedení, mimořádné splátky či předčasné uhrazení závazku. Třetí místo okupuje Flexi půjčka ČSOB, u níž se úroková sazba šplhá k hodnotě 6,9 %. I v tomto případě lze nalézt vynikající kompromis z pohledu bezplatnosti a tří odložených splátek.
Jak dopadly nebankovní mikropůjčky?

Nejlepší nebankovní půjčka

Velice zajímavou kategorií jsou krátkodobé úvěry poskytované nebankovními společnosti, jež získávají v poslední době na rostoucí popularitě. Vliv na to má téměř nulová administrativa, rychlost vyřízení a patřičná transparentnost. Následující výsledky jsou tak odrazem toho, jaké nebankovní půjčky patří v současné době mezi prověřené a spolehlivé.

  • Zaplo.cz půjčka
  • 123půjčka
  • ViaSMS půjčka

Boduje také Zaplo a Via SMS

V případě Zaplo.cz půjčky je vítězství dozajista oprávněné. Možnost získat až 20 000 Kč se splatností na 30 dnů s odkladem splátek, to je nabídka, jíž se jenom stěží říká ne. Navíc můžete při první splátce obdržet až 8 000 Kč zdarma a peníze si vyzvedávat například v mnoha prodejnách GECO. Zaplo.cz to s profesionálními službami myslí jednoznačně dobře, což dokazuje také fakt, že je zakládajícím členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Druhé místo obdržela oblíbená 123půjčka, která je ke svým klientům podstatně štědřejší, minimálně co se maximální výše úvěru 250 000 Kč týče. Půjčka od více poskytovatelů naráz, o jejímž úspěchu do značné míry rozhodlo až vysoké procento schválených žádostí, a to až 95 %. Kdo by ostatně odolal možnosti, vyřídit vše potřebné do 15 minut? Bronzovou medaili si odnesla ViaSMS půjčka, která je dostupná i nezaměstnaným a rodičům na mateřské dovolené. V jejím případě můžete získat až 20 000 Kč. Napoprvé hned 6 000 Kč, a to zcela bezplatně. Na dobré výsledky tohoto nebankovního úvěru má vliv schvalovací proces bez ručitele a kontroly registru dlužníků.

Těšte se na ročník 2017

Již nyní vyvstává otázka, jaké služby si pro nás jednotlivé společnosti připraví v nadcházejícím roce 2017, protože právě jejich přístup ke klientovi se odrazí v  celkovém hodnocení. Kdopak tedy bude vítězem na konci roku 2017? Na to si musíme ještě počkat…

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…