Pojem finanční poradce je u nás poměrně známý, ale stále existuje obrovské množství lidí, kteří nevědí, jak si ho vysvětlit a co konkrétně pod ním hledat. Musíme si přiznat skutečnost, že žijeme ve světě, kde se pohybuje i mnoho podvodníků a nepoctivých jedinců. Právě proto je důležité umět i v tomto případě odlišit skutečnou finanční pomoc od té falešné. Obecně se dá říci, že finanční poradce plní člověku, kterému se snaží pomoci, jakousi roli ochránce. Ochraňuje ho před zlými finančními rozhodnutími, tedy často před sebou samým. Na trhu se nacházejí dva druhy takových poradců. Jedny, kteří se opravdu snaží upřednostnit svého klienta a dělat vše proto, aby ho vedly k tomu, co je pro něj nejvýhodnější, za což získají zaslouženou provizi.

Kvalitní finanční poradenství má smysl

Známe však i takových, kteří se snaží získat co nejvíce pro sebe a to i za cenu nesprávné pomoci klientovi. Samozřejmě každému musí být hned jasné, že výhodnější bude najmout si těch, kteří patří do první skupiny. Základním úkolem takového poradce by v prvé řadě mělo být udržení správné finanční cesty klienta. Nejde ani tak o to, aby poradce mluvil klientovi, co přesně má dělat, ale o to, aby ho usměrnil a určil nějaké hranice.

Brokers Consulting, Partners, OVB?

Dnes si už mnoho společností, ale i jednotlivců, cení názor kvalitního finančního poradce, který ví co dělá a dělá to poctivě. Najít takového člověka není až tak jednoduché, ale dá se to. Třeba se v prvé řadě spolehnout na reference, doporučení a předchozí zkušenosti jiných podnikatelů. Pokud má tedy člověk pocit, že je nejvyšší čas vyhledat finančního poradce, aby jeho investice a nakládání s penězi trochu usměrnil měl by to udělat opravdu pečlivě. Nikdo se totiž nechce nechat okrást a proto je právě pečlivý výběr důležitý.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…