Ferratum je původem finská společnost založená roku 2005. Funguje celkem ve 21 zemích po celém světě, kromě České republiky se s ní setkávají klienti také ve Polsku, Španělsku, ale třeba i Mexiku a Kanadě. V dnešním článku si tak řekneme více o produktech této společnosti.

Ferratum Bank v Česku

Ferratum v Česku patří mezi nejznámější SMS půjčky, základním produktem společnosti u nás je úvěr do 10 000 Kč se splatností 45 dní. Ferratum Credit pak je novějším produktem, který klientům nabízí až 35 000 Kč bez poplatků za čerpání. Klient si tak zapůjčí tolik, kolik aktuálně potřebuje (obdobně fungují kreditní karty). RPSN začíná od hranice 219 % p.a., půjčka 20 000 Kč na 30 dní tak stojí celkem 24 199 Kč.

Ferratum v Polsku

Ferratum.pl je trochu jiným produktem, nejedná se o rychlou půjčku, ale spíše dlouhodobější úvěr. Ten lze v nejdelší variantě splatit formou měsíčních splátek až za 24 měsíců, přičemž maximální částka je 5000 zł (což odpovídá zhruba 30 000 Kč). Podobně jako u nás lze i v Polsku získat od Ferratum první půjčku zcela zdarma, konkrétně se jedná o 1500 zł na 30 dní.

Ferratum ve Španělsku

Ferratum.es nabízí ve Španělsku dva různé produkty. Tím první je klasická mikropůjčka, která je pro společnost typická, klienti mohou žádat o 50 – 300 Euro. Druhým produktem je velká půjčka až 1000 Euro. A stejně jako u nás a v Polsku i zde si zájemci mohou vypůjčit napoprvé bezúročně, konkrétně až 300 Euro na 30 dní.

Další země, kde působí Ferratum Bank

Se značkou Ferratum se lze setkat ještě na mnoha dalších trzích po celém světě. Z těch pro nás vzdálenějších jmenuje například Ferratum.mx. Velmi silnou pozici má ale značka třeba ve Velké Británii nebo v Austrálii.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…