Mnoho lidí se ocitá v situaci, že si musí půjčit peníze. Není to nic neobvyklého, protože velmi málo dražších věcí si může člověk dovolit ze svého příjmu. Pokud tedy zvažuje koupi auta, domu, výměnu oken nebo například zahraniční cestu, musí si obyčejně vzít půjčku. Dnes to však už rozhodně není problém. Půjčit si peníze může opravdu každý. Důvod je jednoduchý a to takový, že dnes už poskytují půjčky i nebankovní společnosti, nejen banky. Právě nebankovní společnosti kladou většinou na svých klientů menší nároky a proto se dnes dají půjčky označit za opravdu dostupné. Každá banka si svých klientů podrobně prověřuje, protože si musí být jista, že člověk, kterému půjčku dá, ji bude schopen splácet.

Vysoká schvalovatelnost žádostí je základ

Mnoho lidí však podmínkám banky nevyhovuje, ať už proto, že mají nízký příjem nebo například nemají čím ručit. Důvodů je samozřejmě více. V takovém případě se musí člověk obrátit na nebankovní subjekty, které mu vyjdou vstříc a nedostatky klienta přehlédnou. Proto nebankovní společnosti půjčují peníze i důchodcům, nezaměstnaným nebo ženám na mateřské dovolené. Takové ústupky si však obecně kompenzují vysokým úrokem.

Nejdostupnější online půjčky v Česku

Na Slovensku trhu existuje i konkrétní produkt, který se nazývá dostupná půjčka a poskytuje ji Poštovní banka. Ve skutečnosti jde o obyčejnou bezúčelovou půjčku od banky, která prostě dostala takový název. Je jedno od koho si člověk rozhodně půjčit. Důležité je vědět, že pokud se člověk ocitne v situaci, že si půjčit potřebuje, určitě mu někdo vyjde vstříc, protože půjčky stále představují způsob, jakým banky i nebankovní společnosti na úrocích vydělávají na svých klientů. Že více klientů znamená vyšší příjmy, je logické, že trh s půjčkami se stále více otevírá i lidem, kteří v minulosti nárok na půjčku rozhodně neměli.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…