Dluhy jsou pochopitelně velkou nepříjemností, která dokáže každému člověku pořádně zkomplikovat život. Typickým příkladem je potřeba vypůjčit si velkou finanční sumu v různých životních situacích.

Půjčky pro dlužníky existují, ale…

  • Exekuce
  • Insolvence
  • Záznam v registru kvůli opožděným splátkám

Potřebujete-li peníze, nabízí se vám hned dvě možnosti, jak o ně požádat. První z nich je návštěva bankovní instituce. Tou druhou je oslovení nebankovní společnosti. A výsledek takového konání?

Banky vám pravděpodobně nepůjčí

Máte-li jakýkoliv dluh, pak vězte, že v bance se tížené finanční pomoci nejspíš nedovoláte. Bankovní společnosti velice zodpovědně kontrolují všemožné registry a hlídají si celkovou solventnost klienta, aby nenarazily. Pokud si tedy vážíte svého drahocenného času, do banky nechoďte, protože na 99 % odejdete s nepořízenou.

Nebankovní společnosti dávají na výběr

Není to tak, že by tyto společnosti rozhodně neprověřovaly registry nebo vaši platební morálku. To samozřejmě dělají (a důkladně), ale snaží se k bonitě klienta přistupovat z globálnějšího hlediska, což otevírá dveře mnohým žadatelům s dluhy.

  • Krátkodobé půjčky pro dlužníky
  • Dlouhodobé půjčky pro dlužníky

Tyto nebankovní produkty jsou charakteristické tím, že jsou sjednávány na kratší období, čemuž odpovídá i celková výše úvěru. Maximální doba splatnosti takové půjčky je často kolem jednoho měsíce. Nejvyšší nabízená suma jen stěží překoná hranici 30 000 Kč. Pro příklad uvádíme několik prověřených úvěrů, které jsou mimo jiné přichystány pro zmíněné dlužníky.

Dlouhodobé půjčky pro dlužníky

Opakem krátkodobých úvěrů jsou samozřejmě ty dlouhodobé. U nich lze čekat sumy přesahující hranici 250 000 Kč. V takovém případě lze bezpochyby počítat se splatností na pár let. Jestliže si myslíte, že nebankovní společnosti půjčí takovou sumu jakémukoliv dlužníkovi, jste na omylu. I poskytovatelé se musí chránit před notorickými neplatiči, proto jsou tyto částky někdy vypláceny pouze na základě ručení nemovitostí odpovídající hodnoty. K nejoblíbenějším produktům vyšší hodnoty patří následující.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…