Uplynul další měsíc a ve světě bankovních produktů došlo k nejrůznějším změnám. Přibyly nové produkty, ty stávající se upravily a některé služby pokročily ve svých možnostech. S tím vším vás seznámíme v tomto článku.

Mobilní a internetové bankovnictví

Pojďme začít nejprve tím, co se událo ve světě mobilních plateb a internetového bankovnictví. U služeb, které jsou hojně využívány nejenom mezi mladší generací. Například banka Expobank začala s podporou Google Pay pro své platební karty. To však není všechno.

Raiffeisenbank
Raiffeisenbank přišla s novou platební aplikací RaiPay. Ta je obdobou Apple Pay a Google Pay.
Komerční banka
Internetové bankovnictví u Komerční banky si od února poradí s fulltextovým vyhledáváním, což vám usnadní hledání plateb na základě částečných informací.
Air bank
Jestliže patříte k uživatelům bankovních služeb Air Bank, můžete v mobilním bankovnictví My Air využívat hlasové ovládání. Virtuální asistentka je dostupná prozatím pro mobilní systém Android, iOS přijde zanedlouho.
Equa Bank
Equa Bank vylepšila mobilní bankovnictví a přinesla svým klientům možnost vidět informace o investicích v mobilním telefonu.
Česká spořitelna
S přínosnými online službami přispěchala v únoru také České spořitelna. Ta se rozhodla umožnit klientům prostřednictvím internetového bankovnictví George uzavření penzijního spoření.

Co se událo mezi hypotékami a úvěry?

Poměrně klíčové rozhodnutí padlo v únoru u ČSOB, kdy s platností od 8. března dojde k mírnému zdražení hypotéčních úvěrů. ČSOB se mimochodem nachází ve stejné skupině, jako ČMSS, kde přichází taktéž drobné zvýšení úroků.

  • Hypotéky s 80% LTV o 0,2 %
  • Hypotéky se 70% LTV o 0,1 %
  • ČMSS meziúvěry o 0,1 %

Z trochu jiného soudku přinášíme informaci týkající se bankovní společnosti mBank. Ta do své nabídky zahrnula delší dobu fixace úrokové sazby u hypoték. Kromě jednoho roku, tří let a pěti let si tak můžete zafixovat účelové i neúčelové hypotéky na sedm let. Týká se to úvěrů do 75 % LTV.

Fio banka nabízí spotřebitelské úvěry až do výše 6 000 000 Kč

Bankovní segment se sebou zacloumal také z pohledu úvěrů. Dokazuje to například Fio banka, která přišla se spotřebitelskými úvěry od 10 000 Kč do 6 000 000 Kč. Ty jsou spojeny nejenom s online vyřízením, ale i s úrokovou sazbou mezi 2,45 % až 11,85 %.

Úvěr od Sberbank CZ s úrokzem od 3,33 % p.a.

To taková Sberbank CZ se vydala zcela opačným směrem a přišla například s firemním FÉR úvěrem a jeho nízkou úrokovou sazbou od 3,33 %. Ponížení je tedy o 1,57 %. Navíc, maximální doba splatnosti je až 25 let a získat lze až 25 000 000 Kč. V únoru byla oznámena akce na spotřebitelské úvěry, která je platná do konce března 2021. U produktů FÉR půjčka a FÉR konsolidace můžete získat 50 000 Kč až 1 000 000 Kč se splatností na 10 let a s úrokem od 2,77 %.

Ostatní důležité zprávy

V rámci zpravodajství z bankovního segmentu z února 2021 bychom neměli opomíjet ani na ty nejmenší detaily. A zůstaneme opět u Equa Bank. Ta například přišla s odloženou platbou banky pro e-shopy využívající platební bránu ComGate.

  • U bankovní společnosti J&T Banka se první třetina února 2021 stala zlomová pro snížení úroků u termínovaných vkladů. Pokles je 0,2 %.
  • Raiffeisenbank přebírá klienty končící ING Bank, které bude oslovovat během února a nabídne jim výhodnější služby.
  • S Raiffeisenbank souvisí i poslední novinky týkající se celé skupiny Raiffeisen Bank International. Došlo ke koupi 100 % akcií Equa Bank. Zároveň tato skupina získala i 70% podíl Akcenta CZ.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…