Slovní spojení “bezúročná půjčka” nejen, že zní jako Nonsens, ono to více méně i Nonsens je. Třeba si uvědomit, že banky i nebankovní společnosti poskytují půjčky s cílem na klientech vydělat a nejlepší způsob, jak to udělat, je přece na poplatcích a hlavně na úrocích. Kdo by tedy půjčil peníze jen tak bez úroků? Bezúročnou půjčku může člověk získat jedině tak, že si peníze půjčí od někoho, koho zná. Od bratra, sestry nebo kamaráda.

První půjčka zdarma

V tomto případě se dá věřit tomu, že tolik kolik si půjčí, tolik i vrátí. Ne každý však má ve svém okolí lidi, kteří by byli ochotni nebo by mohly někomu jen tak půjčit. Proto jsou bezúročné půjčky stále dost nereálnou záležitostí. Jediný případ půjčky, kterou poskytují nebankovní společnosti a dá se více méně za bezúročnou považovat, je nákup na splátky bez navýšení. Ani tady si však netřeba dělat žádné ideály. Společnost sice prohlásí, že zboží poskytne bez navýšení, ale každá jedna společnost dobře ví, že když jde takto něco prodávat, musí tomu přizpůsobit cenu zboží. V praxi to znamená asi tolik, že společnost prodá člověku ledničku za 500 eur na splátky, samozřejmě bez navýšení.

Vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte

Aby však společnost měla nějaký zisk, bude takto prodávat ledničku, jejíž skutečná cena je 400 eur. To znamená, že zákazník sice nezaplatí ani cent na úroku, ale zaplatí 100 eur společnosti jen proto, že mu takovou možnost poskytla. Pokud tedy člověk doufá, že na internetu nebo někde jinde narazí na někoho, kdo by mu půjčil bez úroků mýlí se. Žádná společnost takto peníze nepůjčuje, protože to samozřejmě nepřináší žádný zisk. V případě, že se může člověk obrátí s prosbou o půjčku na souseda, existuje možnost, že se od placení úroků osvobodí. Pro ty ostatní, kteří takových sousedů nemají, jsou tu pořád jen půjčky s úrokem.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…