Půjčky pro nezaměstnané jsou doménou výhradně nebankovních poskytovatelů půjček. V bankovním sektoru bohužel žádnou půjčku pro žadatele bez práce neobjevíte, ať už budete hledat sebe důkladněji. Ačkoliv je nezaměstnaný žadatel brán jako výrazně rizikový a řada nebankovních poskytovatelů takovým žadatelům také peníze nepůjčí, najdou se i výjimky. A nemusí být nutně vyváženy nevýhodnými úroky. Jaké to jsou?

Spolehlivé půjčky pro nezaměstnané

Nejjistější cestou pokud potřebujete půjčku, ale nemáte momentálně stálé zaměstnání jsou agregátory půjček. Nejedná se o nic složitého, dané subjekty fungují jako prostředníci, kteří jsou napojeni na více poskytovatelů půjček. Ve chvíli kdy obdrží žádost o půjčku od žadatele rozešlou tuto poptávku smluveným (100% prověřeným) partnerům a žadateli pak doporučí nejvýhodnější z nich, případně nechají volnou ruku, kterou půjčku zvolí. Výhodou je velmi vysoká šance na schválení půjčky a rychlost vyřízení během 10 minut.

Velká půjčka pro nezaměstnané

Celý systém je důkladně ozkoušený, zmínění poskytovatelé totiž měsíčně zprostředkují desetitisíce půjček. Vše je navíc bezpečné a diskrétní (celá žádost o půjčku je šifrována). Žádost je po celou dobu 100% nezávazná, neplatí se žádné poplatky za vyřízení a sjednání půjčky (výjimkou může být poplatek 1 Kč za ověření vlastnictví bankovního účtu). Velkou půjčku pro nezaměstnané nabízí 123půjčka, získat lze bez ručitele až 250 000 Kč.

Krátkodobé mikropůjčky před výplatou

Nabídka malých půjček s krátkou dobou splatnosti je bohatší. Na stejném principu fungují i Půjčka24. Výhodou je také, že nejsou kontrolovány registry dlužníků SOLUS a není nutné podepisovat papírové smlouvy. Vše lze navíc vyřídit zcela online, bez nutnosti absolvovat osobní schůzky, či někam telefonovat. I tyto krátkodobé půjčky jsou určeny také nezaměstnaným klientům.

Půjčky s nutností ručit nemovitostí

Pokud máte možnost ručit nemovitostí (což má smysl pouze ve chvíli, kdy hledáte nějakou velkou půjčku), můžete oslovit například Vitacredit. Ten nabízí půjčky v řádu milionů, ručení nemovitostí v odpovídající hodnotě je ale naprosto nezbytné. Pokud ručit nemůžete, bude vaše online žádost zamítnuta. Na druhou stranu, půjčka je dostupná nejen nezaměstnaným, ale také třeba seniorům a rodičům na mateřské dovolené. Nejsou ani kontrolovány registry dlužníků, přesto ale ručení nemovitostí spíše nedoporučujeme – je velmi riskantní.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…