Půjčka Acema Credit patří do nevelké skupiny nebankovních půjček s vysokým úvěrovým limitem, ručené nemovitostí. Půjčka působí na českém trhu od roku 2000 a společnost patří mezi největší poskytovatele jištěných úvěrů. Jaké jsou výhody a nevýhody Acema půjčky a nejedná se o podvod? Kdy dává půjčka ručená nemovitostí smysl a kdy se jí raději vyhnout? Poradíme vám v této recenzi.

Základní parametry půjčky Acema

Acema půjčka bez kontroly registru

Mezi hlavní výhody půjčky Acema patří fakt, že není nutné dokládat finanční příjem a nejsou kontrolovány registry dlužníků SOLUS apod. Půjčka je široce dostupná, mohou ji získat také nezaměstnaní a žadatelé s exekucí. Ke získání peněz je však mít odpovídající nemovitost, kterou můžete ručit za své řádné splácení. Přesto, že je tedy půjčka Acema dostupná a benevolentní v otázce požadavků na žadatele, její schvalovatelnost není vysoká, právě z důvodu nutnosti vlastnit nemovitost v odpovídající hodnotě.

Acema půjčka může tedy dávat smysl v situaci, kdy potřebujete velkou částku, neboť poskytovatel vyžaduje ručení i u částek relativně „malých“ – což je jedna z hlavních nevýhod této půjčky – do výše cca 500 tisíc lze nalézt na trhu výhodnější půjčky bez nutnosti ručit nemovitostí.

Čím lze ručit?

K ručení se hodí každá nemovitost v osobním vlastnictví – nejčastěji dům, v Praze a blízkém okolí lze ručit také bytem v družstevním vlastnictví. Jako zástavu lze použít také kancelářský prostor, obchod, či pozemek. K žádosti je vždy nutné doložit výpis z katastru nemovitostí, který není starší než 3 měsíce a nabývací listinu, kterou žadatel prokáže vlastnictví dané nemovitosti.

Nízký úrok a vítězství v testu férovosti

S Acema půjčkou lze dosáhnout i na velmi přijatlený úrok, který lze srovnat s nabídkou bankovních půjček. Při delší době splatnosti může klesnout až na 6,4%. Acema půjčka zvítězila v nezávislém testu nebankovních úvěrů pořádaném evropským sdružením pro podporu práv spotřebitelů UMBRELLA. Tento test proběhl koncem roku 2013 a předmětem hodnocení byla nejen výhodnost podmínek, ale také přístup ke klientům.

Nevýhody půjčky Acema

  • Ručení nemovitostí je nutné i u částek poměrně malých
  • Schvalovatelnost je poměrně nízká – odpovídající nemovitost je nezbytná

Hodnocení půjčky Acema

Acema působí na trhu dlouhou dobu, má dostatečně dlouhou historii. Stejně jako u každé půjčky se však vyplatí i zde důsledně zvážit možné následky nesplácení (v extrémním případě hrozí i ztráta nemovitosti) a půjčit si peníze až po důkladném přečtení veškerých smluvních podmínek (Acema je má na svém webu vystavené). S ohledem na fakt, že ručení nemovitostí je nezbytné i u poměrně malých částek, dává Acema smysl spíše v situaci, kdy si chcete půjčit větší částku (tak, aby hodnota nemovitosti pokud možno odpovídala vámi poptavané částce). Výhodou půjčky Acema Creidt je, že je dostupná i žadatelům s exekucí a nezaměstnaným – tedy žadatelům, kterým banka peníze nepůjčí. Nevýhodou však zůstává vyšší riziko.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…