Doba je takové, že se většina lidí doslova žene za financemi. Ne každý však má úspěšně rozjetou kariéru nebo práci, jež mu umožňuje astronomické výdělky. I přesto, že spadáte do takové kategorie, rozhodně nezoufejte. Peníze může dnes ušetřit opravdu každý. Stačí si vybudovat několik základních návyků, které během velice krátké doby přinesou tížená ovace.

5 dobrých rad jak ušetřit

Minimalizujte pravidelné výdaje

Náklady za topení, elektřinu, vodu, mobilní volání a mnohé další služby. Tohle všechno rozhodně patří do výdajů běžné domácnosti. A právě na tomto místě byste měli začít šetřit nejdříve. Proč přeplácet poskytovatele těchto služeb a komodit, když vedle jsou stejně kvalitní, avšak levnější? Abyste snížili pravidelné výdaje, využijte porovnávacích serverů, které jsou schopny na jediném místě porovnat náklady na produkty od různých společností. U jednoho to bude ušetřená stokoruna, jinde zase tisícikoruna. Když to spočítáte za rok, bude to balík peněz.

Evidujte si své výdaje

Pokud výše uvedený bod chcete dotáhnout k naprosté dokonalosti, nezapomeňte ani na přehled o svých výdajích. Pakliže zápasíte s každou korunou, platí toto pravidlo dvojnásob. Nehledejte v tom žádné složitosti. Jednoduše si evidujte své výdaje například do sešitu nebo tabulky a velice rychle zjistíte, za co utrácíte nejvíce a co lze minimalizovat.

Nakupujte věci v akci

Další praktická pomůcka je do jisté míry také podobná prvnímu návyku. Pokud nakujete věci, vyvarujte se bezmyšlenkovitému pořizování všeho, co vám přijde pod ruku. O každé věci trochu více přemýšlejte a hlavně, kupte si ji za akční cenu. K tomu slouží i řada portálů nabízejících souhrn letáků z různých supermarketů. Mnohdy si můžete dokonce nechat hlídat daný sortiment.

Úrok vyšší jak inflace

Jestliže si pravidelně spoříte nebo chcete spořit, myslete na to, jaký finanční produkt k tomu využijete. V tomto ohledu si pamatujte jedno základní pravidlo. Úroková sazba daného spoření musí být vždy vyšší, než je aktuální inflace.

Volte jen ty nejlepší půjčky na trhu

Pokud se náhodou rozhodnete vzít si úvěr libovolného charakteru, držte se výše uvedených návodů. Na mysli máme srovnávače půjček. Jenom ty vám ušetří spoustu drahocenného času s hledáním vhodného finančního produktu s nízkou úrokovou sazbou a výhodnými smluvními podmínkami. Zvolit si totiž můžete třeba takovou půjčku, která nikterak nezatíží váš rodinný rozpočet a nenaruší vaše peněžní návyky. Jedině tak si dopřejete potřebných finančních úspor i s menším příjmem.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…