Půjčky bez registru představují v současnosti všudypřítomný artikl. Lidé si je berou stejně často, jako chodí na každodenní nákupy. Není se ostatně čemu divit, protože jejich získání je opravdu snadné. Mnohdy je zapotřebí vyplnit jen několik základních údajů do internetového formuláře a odeslat jej. Po předložení potřebných dokumentů je jen otázkou času, kdy se konkrétní částka připíše na váš bankovní účet.

Solventnost klienta na prvním místě

Věděli jste o tom, že novela zákona o spotřebitelských úvěrech nařídila hlubší kontrolu žadatelů o peníze? Ano, nyní budete při vznesení takového požadavku podrobováni daleko důkladnějšímu lustrování vlastní osoby. To by mělo vyvrátit fakt, že se při splácení takové půjčky nedostanete do nepříjemné dluhové pasti.

Půjčky jen od prověřených poskytovatelů

Nově se také můžete spolehnout na to, že o peníze již nebudete žádat u podvodných společností. Nyní byl počet firem snížen novelou zákona ze stovek až tisíc na několik desítek. To je do jisté míry zárukou a garancí, že nemůžete sáhnout vedle. Navíc máte 14 dnů na to, abyste si takovou půjčku promysleli.

Pozor na poplatky a sankce

Ačkoliv jsou regulovány poplatky za nejrůznější procesy spojené s prodlením splácení a podobně, přesto můžete narazit na pár nekalých praktik vybraných společností. Ať už je to platba za zaslanou upomínku, předčasné uhrazení závazku či jiný absurdní poplatek. Z toho důvodu nebuďte leniví a podrobte veřejné smluvní podmínky dostatečné kontrole, kde se dočtete všechny náležitosti.

Není RPSN jako RPSN

Roční procentuální sazba nákladů má při žádosti o nebankovní či bankovní půjčku pravděpodobně tu nejvíce vypovídající hodnotu. Zahrnuje totiž skutečně všechny poplatky a platby za poskytnutí úvěru. Někdy se však může stát, že RPSN bude náklady na půjčku zkreslovat. To se týká například krátkodobých úvěrů, kde tato hodnota dosahuje stovek procent. Jenže ve výsledku může jít jen o zanedbatelnou částku, pokud si půjčuje pár tisíc korun.

Nejrychlejší cesta k úvěru je ta online

Plánujete-li využít libovolného finančního produktu pro řešení své životní situace, nemusíte chodit za každou cenu do banky nebo na pobočku nebankovní společnosti. Jsou tu totiž online žádosti. Bezpečné východisko s důrazem na ochranu osobních údajů. Proces zabírající jen několik málo minut drahocenného času. Stejně rychle, jak o peníze žádáte, finance také obdržíte, a to povětšinou do následujícího pracovního dne převodem na bankovní účet.Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…