Potřeba finančních prostředků je v dnešní době v podstatě nekonečná. Stále vyžadujeme peníze, abychom si zajistili spokojené žití, dokázali uhradit nejnutnější poplatky a dělali si radost. Pokud jich není dostatek, lze využít bankovního či nebankovního úvěru, který vás z takové nevlídné situace poměrně rychle vymaní.

Vybíráme spolehlivou online půjčku

Jenže, málokdo tuší, jak k volbě výhodné půjčky přistupovat. I proto se velká spousta žadatelů čas od času dostane do nepříjemné a nezáviděníhodné dluhové pasti. Jestliže si nejste jisti správným výběrem úvěru, postupujte podle čtyř následujících bodů, nespálíte se a ušetříte si čas i možné starosti.

1. Stanovte si parametry půjčky

Na počátku všeho se zamyslete nad tím, kolik peněz vlastně potřebujete. Mnozí zájemci si často půjčují více, než dokáží vůbec splatit. A v takový okamžik je nežádoucí problém na světě. Stanovte si maximální hranici půjčky. S tou samozřejmě souvisí i celková doba splatnosti. Ta by měla být nastavena tak, aby vám ve výsledku vznikly měsíční splátky, které nikterak neohrozí váš rodinný rozpočet.

2. Poplatky za nejrůznější úkony

Některé půjčky vypadají na první pohled velice lákavě, ale to jen proto, že s jejich parametry nejsou uváděny platby za libovolné přidružené služby. V takovém případě můžete také prodělat spoustu peněz, což většinou zjistíte až příliš pozdě. Před žádostí o úvěr proto vyžadujte předložení obchodních a smluvních podmínek, v nichž jsou uvedeny všechny tyto parametry. Pozorně čtěte a zaměřte se především na tyto poplatky:

  • Poplatek za zpracování úvěru a vyplacení peněz
  • Poplatek za vedení úvěrového účtu
  • Poplatek za mimořádné splátky a předčasné uhrazení
  • Poplatek za změnu velikosti měsíční splátky nebo data splatnosti

Čím více úkonů bude oproštěno od plateb libovolné výše, tím samozřejmě lépe.

3. Klaďte důraz za hodnotu RPSN

S touto zkratkou se při žádosti o úvěr setkáte téměř pokaždé, jen málokdo však zná její přesný význam a dokáže si z dané hodnoty něco odnést. RPSN znamená „roční procentuální sazba nákladů“, která v sobě zahrnuje mnohem více, než pouze velikost úrokové sazby. Do RPSN jsou započítány naprosto všechny náklady související s půjčkou. Takže klasická úroková sazba může být mnohdy zavádějící informací a daleko větší váhu má právě RPSN, o jehož výši byste měli důkladně přemýšlet.

4. Srovnání půjček (skoro) vyřeší vše za vás

Nakonec přinášíme ještě jednu poslední, velice důležitou radu. V přemíře bankovních a nebankovních úvěrů se vyznáte pouze stěží. Jestliže chcete mít jistotu, že volíte jen ty nejvýhodnější půjčky na současném trhu, proveďte jejich praktické srovnání. Jestli se vám před očima promítá scénář, jak osobně obcházíte jednotlivé společnosti a doma pracně porovnáváte údaj za údajem, jste na omylu. K tomu dnes slouží weby fungující na principu bohatých a pravidelně aktualizovaných databází. Stačí si nastínit kritéria výběru vhodného úvěru a ten si následně zvolíte ze seznamu poskytovatelů, jež vašim požadavkům vyhovují nejvíce. Sami poznáte, že užití těchto čtyř kroků či rad vám přinese tížená ovace v podobě té nejvýhodnější půjčky na internetu, o níž budete s nadšením žádat opakovaně.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…