Rozhodnete-li se v dnešní době založit si bankovní účet, máte určitě na výběr. Na jedné straně vás budou oslovovat známé a velké bankovní společnosti, na té druhé budou stát ty s kratší dobou působnosti na trhu, avšak spojené s jednou zásadní věcí. Jsou to téměř nulové bankovní poplatky, jimž odolá jen málokdo. Popularita takových bankovních institucí neustále roste. Ano, někdo může podotknout, že tyto banky nemají tolik bankomatů a poboček. To je ale zanedbatelné mínus oproti čtyřem zásadním kladům, s nimiž vás v následujících řádcích seznámíme.

Neplaťte více, než musíte!

Začneme pravděpodobně tím nejdůležitějším, na co se zaměřuje většina klientů. Jsou to náklady na takový bankovní účet. V případě nízkonákladových bank jsou v podstatě nulové. Obvykle nebudete platit za založení bankovního účtu, ani za jeho následné vedení. To platí i pro mnohé další úkony.

  • Příchozí platby
  • Odchozí platby
  • Elektronické výpisy, apod.

Bezplatně a ještě se spořením

Velkou výhodou těchto účtů je fakt, že jsou spojeny s přínosným spořením. Jde sice o zanedbatelná procenta, oproti velkým bankovním domům to však není naprostá nula. Pokud nejsou úročeny přímo osobní bankovní účty, máte možnost bezplatně požádat o spořicí účty, jejichž podmínky jsou výhodnější, než kdekoliv jinde.

Vyhněte se náročné administrativě

Nízkonákladové banky myslí na své klienty ve všech ohledech. Procesy vyřízení jsou tak spjaty s minimálním papírováním. Vše je totiž založeno na jednoduchosti a rychlosti. Obvykle můžete o osobní bankovní účet požádat prostřednictvím internetu, aniž byste navštěvovali pobočku dané společnosti. Potřebné dokumenty k podpisu vám doručí kurýr.

Služby šité na míru

Osobní bankovní účty nízkonákladových bank jsou tvořeny pro uživatele, takže jejich celkovou podobu můžete mít plně ve svých rukách. Ať už jde o internetové bankovnictví, počet platebních karet a přidružené služby, jež jsou pro vás důležité. To vše opět s minimálními nebo nulovými náklady. Individuální přístup je zde na vyšší úrovni, než ve velké bance.

Kdo patří mezi finančně nenáročné banky?

Jestliže jsme vás prostřednictvím čtyř výše uvedených bodů přesvědčili o tom, že nízkonákladové bankovní účty jsou tím pravým zrovna pro vás, přinášíme vám také seznam bankovních společností.

Běžný účet od Air Bank
S bonusovým úrokem až 1 % na spořicím účtu, bez poplatků a ve dvou podobách – Malý tarif a Velký tarif.
Běžné účet od mBank
Domoci se můžete hned několika variant osobního účtu – mKonto pro děti, mKonto pro děti a mladé do 18 let, klasické mKonto a mKonto Business pro podnikatele.
Běžný účet od Fio banky
Bezplatný účet s neomezeným množstvím příchozích a odchozích plateb a řadou dalších bonusů navíc.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…