Provident START půjčka – Základní parametry
Typ půjčky nebankovní půjčka
Půjčka 3 000 Kč – 16 000 Kč
První půjčka neomezeně
Doba splatnosti 4 měsíce – 4 měsíce
RPSN od 0,00 % p.a.
Úrok
První půjčka zdarma 16 000 Kč / 4 měsíce
Poplatek za poskytnutí zdarma
Poplatek za vedení účtu zdarma
Způsob splacení měsíční splátka
Schvalovatelnost 30 % – nízká

Náhled webových stránek www.provident.cz

Webové stránky https://www.provident.cz/pujcky/pujcka-zdarma
Náhled webových stránek www.provident.cz/pujcky/pujcka-zdarma

Provident START půjčka – Nezávazná poptávka
Vyplňte nezávaznou poptávku, následně budete kontaktováni poskytovatelem úvěru
  Komunikace je šifrována, vaše data jsou v bezpečí

Provident START půjčka

Nebankovní půjčka Provident START nabízí 3 000 Kč – 16 000 Kč na cokoliv. Doba splatnosti půjčky je 4 měsíce až 4 měsíce. Poskytovatelem je Provident Financial s.r.o. (IČ: 25621351) se sídlem Olbrachtova 9/2006, 14000 Praha 4. Oficiální webové stránky se nachází na adrese www.provident.cz/pujcky/pujcka-zdarma. Výše první půjčky není limitována, maximální částku 16 000 Kč si tak může půjčit i nový klient. RPSN začíná na hranici 0,00 % p.a.. Nový klient si může bezúročně půjčit až 16 000 Kč s dobou splatnosti max. 4 měsíce. Poskytnutí úvěru Provident START je zdarma. Vedení úvěrového účtu je po celou dobu splácení zdarma. Půjčka se splácí formou měsíční splátky. Hodnocení úvěru je v současné době 70 %. Pro získání úvěru není potřeba ručitele, nebo hmotné zástavy. Žadatel nemusí dokládat výši svého finančního příjmu, stačí pouze uvést jeho výši v rámci žádosti. Půjčka Provident START je určena pouze zájemců, kteří nemají záznam v registru dlužníků. Úvěr je určen pouze zaměstnaným žadatelům. Peníze si mohou půjčit také cizinci, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky. Na webových stránkách www.provident.cz/pujcky/pujcka-zdarma lze nalézt ilustrativní kalkulkačku pro předběžný výpočet půjčky.

 • Půjčka bez ručitele a hmotné zástavy
 • Půjčka bez doložení příjmu
 • Půjčka pro cizince s trvalým pobytem v ČR
 • Ilustrativní kalkulačka pro výpočet úvěru

Provident START – Kalkulačka a tabulka splátek

Výše půjčky Doba splatnosti RPSN Měsíční splátka Celková částka
3000 Kč 3 měsíce 0 % 1000 Kč 3000 Kč
4000 Kč 3 měsíce 0 % 1333,33 Kč 4000 Kč
5000 Kč 3 měsíce 0 % 1666,67 Kč 5000 Kč
6000 Kč 3 měsíce 0 % 2000 Kč 6000 Kč
7000 Kč 3 měsíce 0 % 2333,33 Kč 7000 Kč
8000 Kč 3 měsíce 0 % 2666,67 Kč 8000 Kč
9000 Kč 3 měsíce 0 % 3000 Kč 9000 Kč
10 000 Kč 3 měsíce 0 % 3333,33 Kč 10 000 Kč
11 000 Kč 3 měsíce 0 % 3666,67 Kč 11 000 Kč
12 000 Kč 3 měsíce 0 % 4000 Kč 12 000 Kč

Příklad půjčky

Výše půjčky 12 000 Kč na 3 měsíce: měsíční splátka 4 000 Kč, poslední splátka 4 000 Kč, úrok 0 Kč, poplatek za zpracování 0 Kč, poplatek za vedení zákaznického účtu 0 Kč, celková dlužná částka 12 000 Kč, úroková sazba 0,00 % p. a., RPSN 0,00 %. * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.

Požadavky na žadatele

 • Věk min. 18
 • Doklad totožnosti
 • Mobilní telefon
 • Schopnost řádně splatit úvěr

Poskytovatel

Provident Financial s.r.o.
IČ: 25621351
Olbrachtova 9/2006
14000 Praha 4

Provident START půjčka – Nezávazná poptávka
Vyplňte nezávaznou poptávku, následně budete kontaktováni poskytovatelem úvěru
  Komunikace je šifrována, vaše data jsou v bezpečí

 • Provident START
 • Výše půjčky
  3 000 Kč – 16 000 Kč
 • Doba splatnosti
  4 měsíce – 4 měsíce
 • RPSN
  od 0,00 %
 • 70%
 • Poptávka

Časté otázky a odpovědi

Jak si mohu půjčit, kolik bude splácet a co musím splňovat?

Kolik peněz si mohu půjčit?
V našem katalogu půjček naleznete malé půjčky již od 500 Kč s dobou splatnosti do 30 dnů, i dlouhodobé úvěry v řádu stovek tisíc korun a dobou splatnosti až 84 měsíců. Každý úvěr se hodí na něco jiného. V naší databázi jsou uloženy jak bankovní tak nebankovní společnosti.
Co je konsolidace půjček?
Konsolidací se rozumí sloučení více různých půjček do jedné. Klient následně splácí pouze jeden závazek. Výhodou je zpřehlednění finanční situace, snížení měsíční splátky a možnost půjčit si v případě potřeby i další peníze navíc.
Co musí splňovat žadatel o půjčku nebo konsolidaci?
Každý poskytovatel má požadavky nastavené trochu jinak. Obecně platí min. věk 18 let, doklad totožnosti, bankovní účet a mobilní telefon. Samozřejmostí pak je prokázání schopnosti úvěr řádně splatit zpět. U konsolidace půjček je obvykle nutné doložit také dokumenty k jednotlivých půjčkám.
Jak probíhá vyřízení žádosti?
I zde platí, že u každého poskytovatele je průběh různý. Ve většině případů je však možné půjčku sjednat kompletně přes internet. Zájemce jednoduše vyplní formulář na stránkách, potvrdí žádost SMS zprávou a všechny potřebné dokumenty ofotí a nahraje do připraveného formuláře. Žádost je následně vyhodnocena a zájemce kontaktován telefonicky poskytovatelem úvěru. Peníze jsou následně vyplaceny na účet, nebo v hotovosti.
Jak rychle budu mít peníze na účtu?
Malé půjčky jsou obvykle vyplaceny ihned po schválení žádosti, záleží tedy zejména na tom, kdy k tomuto schválení dojde a zda máte účet ve stejné bance, jako poskytovatel úvěru. Pokud ano, mohou být peníze připsány na účet již do 10 minut. V opačném případně pak následující pracovní den.
Jak probíhá splacení půjčky?
Hotovostní půjčky se splácí v hotovosti obchodnímu zástupci společnosti. Online půjčky s delší dobou splatnosti se obvykle splácí formou měsíčních splátek, podle splátkového kalendáře, který klient obdrží před podpisem smlouvy. Krátkodobé půjčky se splatí jednorázovou platbou v den splatnosti.
Co je důležitější? Úrok, nebo RPSN?
Smysl mají oba tyto parametry, pro srovnání půjček je však podstatnější RPSN, které narozdíl od úroku obsahuje skutečně všechny náklady s půjčkou spojené (např. poplatek za sjednání úvěru, manipulační poplatek).
Nabízíte také půjčky bez registru SOLUS?
Legislativa ukládá prověřovat poskytovatelům půjček dostupné registry a prověřovat tak úvěruschopnost každého zájemce. Půjčky bez registru tedy existují pouze v té podobě, že některé společnosti (především nebankovní) mohou nabídnout úvěr i žadatelům, kteří záznam v registru dluzníků (nejčastěji SOLUS) mají, v případě, že prokáží dostatečnou bonitu a schopnost půjčku řádně splatit. Půjčky bez registru jsou však obecně více úročené. V našem katalogu naleznete i tento typ úvěrů.
Mohu získat půjčku i bez doložení příjmu?
Ano, můžete. U některých společností nemusíte prokazovat váš finanční příjem formou vyplatních pásek, či výpisu z účtu. Postačí jim pouze uvedené výše příjmu do formuláře. Vždy ale uvádějte tyto informace pravdivě!
Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?
Rozdílů je celá řada, ne všechny platí vždy a bez výjimky. Nicméně, o bankovních úvěrech lze říci, že jsou levnější a méně rizikové. Na druhou stranu jsou méně flexibilní a méně dostupné. Nebankovní půjčky jsou rychlejší a mnohem více dostupné, ale také obvykle dražší.
Co když nebudu moci splácet?
Důležité je takovou situaci co nejrychleji řešit, neaktivita se rozhodně nevyplácí. Obvykle je možné s poskytovatelem úvěru dojednat odložení splátky nebo prodloužení doby splatnosti apod. Pokud se do takové situace dostanete, kontaktujte co nejdříve zákaznický servis dané společnosti nebo banky.
Co když nejsem spokojený, kde si mohu stěžovat?
Všichni poskytovatelé spotřebitelských úvěrů spadají pod přímý dohled České národní banky. Obrátit se můžete i na Finančního arbitra. V minulých letech došlo k úpravě legislativy a klienti jsou mnohem více chráněni, než tomu bylo dříve.