Magazín o půjčkách a financích

Výsledky ankety Finanční produkty roku 2018. Které produkty dopadly v hlasování nejlépe?

Rok se s rokem sešel a máme tu další aktuální výsledky serveru Finparáda.cz, který se zaměřuje na vyhodnocování finančních produkt. V tomto článku vás seznámíme s pořadím vztahujícím se k roku 2018. V celkovém počtu šlo už o osmý úspěšný ročník, na němž se podílí nejenom odborná porota, ale také veřejnost. Výsledky jednotlivých kategorií jsou celkem vypovídajícím údajem při hledání vhodné půjčky či jiného finančního produktu, protože při celkovém hodnocení je zohledňováno opravdu hodně parametrů. A po jakých kategorií je většina čtenářů lačná?

Číst celý článek…

Může se online půjčka stát finanční rezervou? Proti a proti

Pojem finanční rezerva je občanům vtloukán do hlavy již dlouhá léta. Všemožné instituce doporučují lidem vytvářet si finanční rezervy na horší časy. To znamená odkládat si část výplaty bokem, ať už na bankovní či spořicí účet, kde k takovým penězům bude rychlý přístup. Třeba pro případ nenadálých výdajů, rozbitého spotřebiče v domácnosti, opravy automobilu nebo nemovitosti. Možností je určitě více než dost.

Číst celý článek…

Až 16 000 Kč zdarma pro nové klienty? Nově u Zaplo.cz!

Blíží se konec roku a to je obvykle sezona, která pro obchodníky, ale i poskytovatele úvěrů představuje hlavní sezonu. Právě v tomto období lidé nejvíce utrácejí a často si i půjčují peníze. Zaplo patří mezi největší poskytovatelé malých půjček na našem trhu a právě v tomto období aktualizuje svou nabídku úvěrů.

Číst celý článek…

Podrobné představení rychlé půjčky Zaplo. Jaká je nejvyužívanější malá půjčka v Česku?

Zaplo půjčku zná bezpochyby každý. Kdo by si ostatně nepovšiml celkem všudypřítomné reklamní kampaně, která poukazuje právě na možnost získat prezentovaný typ úvěru. Víte, jaký je ale doopravdy tento produkt? Máte dostatek informací o tom, že zrovna pro vás to bude nejvýhodnější a nejdostupnější řešení vůbec? Jestliže stále tápete v určité nejistotě, pak se začtěte do následujících řádků, jež vám odhalí všechy parametry Zaplo půjčky.

Číst celý článek…

Představení produktu: Konsolidace půjček od České spořitelny

To, že si občas vezmeme jeden či více nevýhodných úvěrů se bohužel stává. Pak je poměrně těžké splácet tyto finanční závazky s ohledem na rodinný rozpočet, a ještě žít s vědomím, že přeplácíte více než musíte. Nad takovou neblahou úvěrovou situací však nemusíte zoufat, existuje totiž řešení. A tím je konsolidace od České spořitelny. Finanční produkt roku 2017, který v této kategorii obsadil druhé místo. A není se čemu divit. Konsolidace s nabízenými parametry vám totiž umožní ušetřit peníze, a to pouhým sloučením několika starých půjček v jednu jedinou.

Proč právě sloučení od České spořitelny?

Důvodů je více než dost. Pakliže bychom začali tím nejhlavnějším, je to bezpochyby absence jakéhokoliv papírování. Vy jako zákazníci se nemusíte o cokoliv starat. Pracovníci České spořitelny provedou vše potřebné za vás. To znamená, že zruší staré půjčky a převedou je k České spořitelně. Dále se můžete těšit na poměrně vysokou flexibilitu tohoto produktu. Pod tímto pojmem si můžete představit to, že máte možnost měnit velikost splátky v průběhu splácení. Jednou to bude směrem vzhůru, abyste své závazky co nejdříve splatili, jindy tomu bude naopak. Třeba v situaci, kdy nestíháte splácet. Nejlepší na všem je to, že u České spořitelny za takové změny nebudete cokoliv platit.

Konsolidace však přináší i řadu dalších kladů.

  • Garance úroku 5,9 % ročně – při částce 300 000 Kč se splatností na 9 let
  • Odpuštění patnácti posledních splátek při řádném splácení
  • Možnost sloužit libovolné typy úvěrových závazků

Parametry konsolidace České spořitelny

Sloučení půjček pod záštitou České spořitelny je přístupné pro každého, kdo prokáže svoji dostatečnou bonitu (schopnost řádně splácet). Na takového žadatele pak čeká možnost získat na sloučení úvěrů částku v rozsahu od 20 000 Kč do 800 000 Kč s maximální splatností až na 10 let. Vzhledem k tomu, že ke všem klientům je přistupováno individuálně, může maximální částka konsolidace dosáhnout až 2 500 000 Kč. Pokud navíc požádáte o konsolidaci s dalším spolužadatelem, navýšíte tím svou bonitu a máte šanci na nabytí větší peněžní sumy. Sloučením starých půjček můžete splnit i podmínky pro obdržení odměny za věrnost k bankovnímu účtu.

Otázky a odpovědi

Je možné odstoupit od smlouvy?
Ano, bankovní společnost Česká spořitelna vám umožňuje odstoupit od smlouvy do šedesáti dnů od jejího podpisu.
Jak se mohu chránit před situací, kdy nebudu schopen splácet své nové finanční závazky u ČS?
Pro takové případě lze v rámci konsolidace České spořitelny uzavřít pojištění proti neschopnosti splácet, které je cenově dostupné.
Musím ručit nemovitostí?
Nikoliv, pokud jste dostatečně bonitním klientem, budete oproštěni od jakéhokoliv zajištění. Dokonce nemusíte sdělovat ani prokázání účelu.

Příklad konsolidace ČS

Splácíte aktuálně dvě půjčky, z nichž jedna je ve výši 100 000 Kč při měsíční splátce 2 800 Kč a druhá ve výši 50 000 Kč při měsíční splátce 1 600 Kč? Pak využijte konsolidace od České spořitelny, která vám sumu 150 000 Kč nabídne s měsíční splátkou 2 208 Kč se splatností na 8 let. Tomu bude odpovídat úroková sazba 6,2 %. Ušetřit tak můžete až 26 496 Kč.

Další články

Pozor na nebankovní půjčky pro podnikatele, mohou být rizikové!

Na trhu se můžete běžně setkat se dvěma typy úvěrů. Jedním z nich jsou klasické spotřebitelské úvěry pro běžné občany, ať už jsou poskytovány bankovními či nebankovními společnostmi. Právě ty jsou v posledních letech ostře sledované díky novele zákona o spotřebitelských úvěrech, která je začala celkem výrazně regulovat a kontrolovat. Ovšem, zákony tak trochu opomněly na podnikatelské půjčky. Nyní nemáme na mysli ty z bankovního sektory, ale ty nebankovní. Právě v jejich prostředí můžete narazit na neduhy, jež vás mohou ohrozit a v případě nejhoršího scénáře dovézt k osobnímu bankrotu nebo exekuci.

Číst celý článek…

3 způsoby, jak můžete financovat rekonstrukci vaší chalupy

Chaty a chalupy jsou lákadlem pro mnoho nás, jsme zkrátka národem chalupářů. Není se proto čemu divit, že lidé s nadšením investují do tohoto typu nemovitosti a jen co to čas dovolí, odjíždí relaxovat a pracovat na chalupu. Pokud patříte mezi takové šťastlivce a v minulosti jste si koupili postarší a tradiční chalupu, možná nyní řešíte jednu zásadní otázku. Abyste zachovali kvalitu a dlouhověkost stavby, je zapotřebí investovat peníze do rekonstrukce. Jestliže budete chtít dodržet historický charakter chaty či chalupy, pak vám nezbyde nic jiného než investovat větší peněžní sumu.

Číst celý článek…

Státní půjčka pro mladé – co přináší a jak ji získat? Návod krok za krokem

Jste občanem do věku 36 let a sníte o svém vlastním bydlení? Potom byste měli vědět, že peníze na takové obydlí nemusíte získat pouze prostřednictvím bankovních či nebankovních společností. Stát se totiž opět rozhoupal k tomu, aby lidem pomohl s financováním příbytku, ať už v podobě rodinného domu, bytové jednotky nebo s modernizací již vlastněné nemovitosti.

Číst celý článek…

4 způsoby, jak financovat své bydlení

Bydlení je bezpochyby snem každého z nás. Je však mezi námi velice malé procento těch, kdo si jej mohou pořídit z vlastních úspor. Navíc nyní, kdy se ceny nemovitostí především ve větších městech šplhají do závratných výšin (srovnatelný byt například může dnes stát i o 1/3 víc než před rokem). I přesto, že nemáte dostatek vlastních úspor, je tu možnost financovat bydlení jinak. A právě se čtyřmi nejčastějšími způsoby vás nyní seznámíme.

Číst celý článek…

Co je konsolidace půjček a jak vám může ušetřit peníze každý měsíc?

Konsolidace půjček je termínem, na který můžete narazit nejenom v bankovním, ale také v nebankovním segmentu. Naprostá většina čtenářů tohoto článku bude jistě alespoň částečně tušit, k čemu vlastně tento finanční produkt slouží. Z obecného hlediska lze konsolidaci půjček charakterizovat jako sloučení několika dílčích půjček neboli nahrazení více finančních závazků jednou výhodnější půjčkou.

Číst celý článek…

← Starší články